KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955491
nr 1395 5491
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, strand. Olja på pannå, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 35x43cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:23:53
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Gösta Sundvall
Läs mer om Gösta Sundvall
Rörstrand